přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

06.06.2005 21:58 Pitomost a stupidnost umění nevytvoří
Před časem jsme přemýšleli, zda máme uveřejnit desítku postupujících adeptů soutěže Česko hledá Superstar. Nakonec jsme toto kontroverzní rozhodnutí učinili, především pro mladé lidi, kteří v této soutěži televize Nova hledají svou příležitost.
Komentovat tzv. porotu už asi nemá smysl a lze jen tušit, že tito „experti“ budou populární stejně jako politici. Kdo však vymyslel témata jednotlivých večerů, byl buď blázen nebo naprosto hrabivý podvodník.
Protahováním soutěže se totiž jen vydělávají další a další peníze za SMS a uveřejněné reklamy. A chudáci adepti musejí zpívat rock, pak swing, pak muzikál, pak pop, pak cosi a cosi…….
Již mnoho let se zpěváci celého světa specializují na určitý žánr. Od operních po folkové, konče třeba rockovými. Skoro nikdy nepřesedlávají, a těžko si lze představit Karla Gotta, jak zpívá repertoár Led Zeppelin i když hlasové fondy Planta by asi měl. Stejně tak těžko přijmeme swing Glenna Millera v podání bratří Nedvědů.
Občasné výlety populárních zpěváků do oblasti opery (Mercury) nebo opačně (Urbanová) jsou spíše zajímavostí, než pravidlem.
Pitomost autorů soutěže Novy je v tom, že nutí soutěžící k jakési „universálnosti“ a stupidita vyvrcholí v hodnocení takových kategorií.
Hodnotícími jsou totiž v drtivé většině dívenky mezi deseti až třinácti lety. Správný název soutěže Nova by měl být Nezletilé holčičky hledají svůj Idol - s tím, že si za to zaplatí. O umění - jak je vidět - opravdu nejde, ze soutěžících se stávají cvičení králíci a vlastní soutěž nemá daleko do ponižování jejích aktérů.
Přihlouplý národ „čumí“ a za holčičky platí rodiče, kteří tak chytrákům z Novy jen posluhují. Za tuto posluhu se však ničeho dobrého nedočkají. Jen dalších stejně lidsky, umělecky a občansky devastujících soutěží a čím dál více nabubřelého aparátu Novy, který sám sobě bude (stejně jako v éře Železného) stavět mediální pomníky.
Jedinou výhodou takové televize zůstává fakt, že daňového poplatníka nic nestojí, na rozdíl od České televize. Ale v konečném důsledku je to pro umění, vkus, etiku, objektivnost a rozvoj české občanské společnosti jen jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Osobně bych však zvolil čísla ještě horší.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund