přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AugustusVe, CecilPater + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

17.06.2005 06:40 Informace letem-světem

Mobyho koncert byl málo záživný.
Jako tvůrce řekněme obyčejných písniček není Moby prý přehnaně nápaditý. Nedokáže (anebo nechce?) původní ideu rozvinout, a tak se během večera včerejšího koncertu v Praze několikrát obnažila smutná pravda o nepříliš bohatých aranžích skladeb, směřujících naopak k překvapivé jednoduchosti. Až se vkrádala otázka, kde tenhle chlapík ke své momentální celosvětové popularitě přišel. – Inu jiní jsou ještě horší.

Adalbert Stifter: Hvozd
U příležitosti oslav 200. výročí narození spisovatele, malíře a pedagoga Adalberta Stiftera (1805-1868) je pro letošek v kulturních institucích jižních Čech, Horního Rakouska a Bavorska připraveno několik výstav a akcí. Romantik Stifter spojil svůj život a tvorbu s rodnou Šumavou a Horním Rakouskem, s jejich obyvateli a v neposlední řadě také s přírodou. Poetický román Hvozd se odehrává ve Frymburku, na místním hradě a v jeho okolí za třicetileté války. Točí se kolem vztahu dvou mladých sester, odbíhá do hlubokých lesů, k jezerům, k pramenům Vltavy. Děj plyne jen pomalu, příroda hrdinky uklidňuje a vybízí ke snění o první lásce. – Sny my máme rádi

Redford pozná Prahu s průvodcem Havlem
Na úlohu turistického průvodce po Praze se v červenci chystá bývalý prezident Václav Havel. Krásy české metropole chce totiž osobně ukázat legendárnímu americkému herci Robertu Redfordovi, který do Česka přijede na filmový festival v Karlových Varech.- Zase se Havel jde přiživit na slávě jiných?

Autorka bible flákačů: Pojďme sabotovat práci
Nespokojená se svou prací, napsala Francouzska Corinne Maierová knížku, která oslavuje lenost a radí, jak bojkotovat každého zaměstnavatele. Během pár měsíců se z ní stal bestseller. Navzdory lenosti, kterou propaguje, neváhá Maierová neúnavně cestovat za svými příznivci po celém světě. Je milá a tichá, ale zároveň až fanatická. – Líní a blbí všech zemí spojte se!

Na festival do Varů přijede i Sharon Stoneová
Hostem jubilejního 40. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude mimo jiné přední americká herečka Sharon Stoneová. Stejně jako herec režisér a producent Robert Redford a norská herečka a filmařka Liv Ullmannová převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu. – V jednom filmu ukázala ochlupení svých genitálií a na celoživotní kariéru v prudérní Americe to stačilo.

Studenti budou univerzitě platit za sex
Vedení university Ioana Cuzy v rumunském městě Jasy uvalilo na studenty "daň z rozkoše". Studenti, kteří si na kolej přivedou svoji přítelkyni nebo přítele a stráví s nimi noc, zaplatí v přepočtu asi dvě stě korun. Poplatek už prý zaplatily stovky studentů. – No neberte to za ty prachy.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund