přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
CarynRooks, AgustinLoy, RogerReaso, KKUAntonet, ChelseyPet + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
NA ŽIŽKOVSKÉ VĚŽI
fungus2 - Friday, 20.07. 2007 - 00:08:38
Téma: Próza - Nezařaditelné

Tak jsem jednoho večera s přítelkyní zašel na žižkovskou vyhlídkovou věž. A bylo veselo o)))

 

To jsem se takhle jednou pozdě večer toulal s přítelkyní Prahou, když mou pozornost upoutala nedaleká žižkovská věž. Tak jsem hned Ivetě sdělil, že bychom se na ní mohli podívat. Ta jen zakoulela očima, protože díky mně poznala kdejakou věž v Praze i v mnoha městech. Poté mi sdělila, že lézt na věž, když je tma může napadnout jen mne. Hned jsem oponoval, že v tuhle dobu to může mít své kouzle. Ona mi zase vehementně tvrdila, že věž bude určitě zavřena. Byl jsem všemi dvaceti pro, abychom se přesvědčili o tom, zda je otevřená. Po delší diskuzi, během níž mi neunikla hláška, že bych byl schopný lézt na věž i v mlze a nebo na takovou věž, co směřuje do podzemí, jsme došli před vchod. K mé radosti a k Ivetině neradosti bylo otevřeno. Okamžitě mi sdělila, že pokud bude vstupné drahé, tak nikam nejde. Pohotově jsem jí ujistil, že zaplatím i za ní.
V pokladně se nacházela jakási pani, co tloukla špačky a my jsme na ní chvíli hleděli a netroufali jsme si jí vzbudit. Po opakovaném zakašlání vytřeštila oči a začala na nás mluvit jazykem, který rozhodně nebyl český. Já však hned promluvil a díky tomu věděla s kým má tu čest. Iveta mi už zachmuřeným výrazem sdělovala cenu vstupného. A ta byla v té době 60 korun. Nezbylo mi tedy nic jiného, než obětovat 120 korun a snažit se nevnímat výraz ve tváři přítelkyně. Po zaplacení jsme si to hned namířili ke dveřím výtahu. V jeho kabině k mému překvapení byla velmi sympatická dívka, která výtah ovládala. Když se tedy na nás tak usmívala, tak jsem se také usmál. A hned jsem se dal do řeči. Současně mi v zrcadlech, co byla na stěnách kabiny, neunikl vražedný pohled Ivety. V jednu chvíli to vypadalo, že její pohled roztříští zrcadla a výtah nikam nedojede.
Ve vyhlídkových prostorách k našemu překvapení vůbec nikdo nebyl. Asi jsme opravdu v tu chvíli byly jedinými blázny, kteří se rozhodli dívat na osvětlenou Prahu z výšky mnoha desítek a desítek metrů. Vyhlídka to však byla moc hezká. Byla jasná noc a tisíce rozzářených světel hluboko pod námi navozovaly zvláštní atmosféru. Přítelkyně kousavě poznamenala podle plánků, co bychom mohli všechno vidět, kdyby byl den. Nato jsem opáčil, že sem někdy můžeme přijít během dne. Její pohled hovořil za vše, načež jsem zmlknul, aby náhodou opravdu vyhlídková kabina nezažila metání blesků v jejím podání.
Když už jsme se nabažili výhledu na noční Prahu z ptačí perspektivy, tak pozornost Ivety upoutaly rozevřené dveře před výtahem. Nenapadlo jí nic jiného, než se je pokusit zavřít, ale to se jí nepodařilo. A tak jsem se o to pokusil já-a úspěšně. A to byla chyba, protože k mému překvapení zavřené dveře nešly otevřít. Plynuly minuty a já jsem podstupoval zápas s dveřmi. Přítelkyně si neodpustila komentáře, načež jsem jí vytočil hláškou, že možná budeme nuceni zde přenocovat. Její reakce byla dost prudká a mne přinutila ještě ke většímu snažení. To vyvrcholilo tím, že jsem se v kolmé poloze nohami zapřel o dveře. V tu chvíli jsem se zděsil při pomyšlení, že mne snímá bezpečnostní kamera. Musel to být na mne určitě šílený pohled a asi nikdo tohle ještě u těch dveří nepředváděl. Ani tahle poloha mi však k otevření nepomohla, ale nakonec se mi dveře podařilo otevřít. A tak naše návštěva žižkovské věže skončila. Zároveň přítelkyně zkonstatovala, že kam přijdeme, tak tam se musí něco dít. A měla pravdu.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezařaditelné:
Les - subjektivně zabarvený popis

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 8
Účastníků: 4


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"NA ŽIŽKOVSKÉ VĚŽI" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: NA ŽIŽKOVSKÉ VĚŽI
Od: Halali - Friday, 20.07. 2007 - 22:51:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
pěkný příběh:) je vidět že přítelkyně není romantická duše, já bych na rozhledně klidně ve dvou přespal:) 10


[ Odpovědět ]

Re: NA ŽIŽKOVSKÉ VĚŽI
Od: fungus2 - Friday, 20.07. 2007 - 23:00:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji! Já mám strašně moc úsměvných a veselých zážitků.

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
43 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund