přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AnaKrueger, AaronI587, AileenHarp, HalinaHume, BernadineR, FloydTeece + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
My Gucci perfume
animula - Friday, 10.06. 2005 - 00:59:37
Téma: Poesie - NezařaditelnéMy Gucci perfume

Moře lásky
z lásky
osolených slz
Jsi laciná kurva
vraždíš a znásilňuješ
v duši průrva
žiješ?

Rány srdce
srdce ze sněhu
z promrzlých slz.
Prolhaná děvko
nikoho nemáš nikoho nemiluješ
a bude ze mně nedobytná tvrz
bude mi těžko
odejdeš!

Potrhaný city
zoufalý city
náno pitomá
co je mi do tvejch mindráků
odešla láska - křehká a nevinná
z duševních vraků
ty.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Poesie - Nezařaditelné:
Trpitel šedých tváří

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 21


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"My Gucci perfume" | Přihlásit/Registrovat | 13 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: My Gucci perfume
Od: Anonymní - Friday, 10.06. 2005 - 01:12:18
Je to brutální nic víc k tomu nedodám.


[ Odpovědět ]


Re: My Gucci perfume
Od: Anonymní - Friday, 10.06. 2005 - 11:04:10
Také se mi to nelíbí, je to dívné. Zbytečná hnusná slova, která se dají vyjádřit i jinak. Skrytě.


[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Saturday, 11.06. 2005 - 19:56:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
já si za nima stojím

[ Odpovědět ]


Re: My Gucci perfume
Od: Hawran - Friday, 10.06. 2005 - 13:04:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Přidávám se k ostatním. Opravdu by to nešlo bez těch vulgarit?


[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Friday, 10.06. 2005 - 17:31:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
vždyť jsou tam dvě!! tenhle moralismus je taky trochu zbytečný... meine Meinung nach

[ Odpovědět ]


Re: My Gucci perfume
Od: Anonymní - Friday, 10.06. 2005 - 22:55:58
Take se pridam k ostatnim. Nejsem prilis nadsena. Nepusobi to na me pozitivne. Poezii si vysvetluji jako neco mirnejsiho (ne kazdopadne optimistickeho), ale ne neco tak vulgarniho.


[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Friday, 10.06. 2005 - 23:03:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
dalsi povrchni reflexe dvou slov, trochu hloupy ne

[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: Anonymní - Saturday, 11.06. 2005 - 14:54:48
Kdokoliv z nas na tomto serveru neco vystavuje, tak musi cekat i negativni kritiku. Par jsem jich take ve svych pracich dostala, ale nikomu jsem neodpovedela, ze jsou hloupe. Hloupy je jen ten, ktery nedokaze negativni kritiku prijmout bez urazek. A nejen hloupy, ale i zakomplexovany. Krasny vikend preji.

[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Saturday, 11.06. 2005 - 23:41:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
a) tak se podepiš, já se ráda na tvoje práce podívám. b) negativní kritika básně je věc, které si vážím - viz. nějaké mé další práce. Napsat "báseň je špatná, protože jsou v ní vulgární slova" je hloupé a svědčí o hlouposti někoho, kdo si to myslí, nikoli konstruktivní kritika. Byť sebenegativnější. Podívej se na některé kritiky jannise, které jsou velmi nemilosrdné, a přesto si jich velmi vážím. Pak si přečti, co si napsala, a chytni se za nos. Přeji hezký večer a hodně chuti do tvorby! Animula

[ Odpovědět ]


Re: My Gucci perfume
Od: Katka - Saturday, 11.06. 2005 - 23:32:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Nejsem znalec poesie, takze muj nazor neni kritika, jen nazor. Nebudu opakovat to, co pisou i druzi o vulgarite apod. Taky bych asi volila mirnejsi sluvka , ikdyz, jak pises, jsou tam pouze dve. Z druhe strany kazdeho cloveka vnimam a snazim se chapat takoveho jaky je a to same se snazim delat i s dily ruznych umelcu. Snazim neodsuzovat vse co podle meho vkusu neni, ale pochopit to. A to prave delam s tvou praci. I pres slova, ktera bych osobne nevolila mi pripada, ze to ma hlavu i patu, ze je to tve vyjadreni k dnesni spolecnosti ve ktere zijeme. Kazdy ma pravo vyjadrit se podle svych pocitu...


[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Saturday, 11.06. 2005 - 23:46:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
děkuji, byl to můj pocit, můj vztek na někoho, kdo mi ublížil a zklamal mě. A nestydím se říct, že se projevil jako "kurva," což je prostě naprosto adekvátní výraz. A bylo to reflexe všeho vč. sexu - tak slova jako "děvka" prostě taky něco odráží... neříkám, že báseň je vrchol tvorby, ale nelíbí se mi, když někdo píše tak povrchní věci jako "fůůůůj, tam jsou sprostý slova." Takže Katko - moc díky za názor.

[ Odpovědět ]


Re: My Gucci perfume
Od: Jannis - Sunday, 12.06. 2005 - 00:59:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Komentovat podobně "exponované" dílo je věc velmi nevděčná. Jestliže použití vulgarismů budu kritizovat, budu zaškatulkován mezi povrchní čtenáře, jestliže ho obhájím, získám nálepku -"redaktor, který se vyžívá ve vulgaritě". Rád bych se těmto extrémům vyhnul. Můj názor, tedy obecně je tento: Není nic, co by mělo být pro poesii tabu. Záleží ale na opodstatnění použití v tom konkrétním díle, v tom konkrétním místě, obrazu. Každá obrazová konstrukce musí mít své opodstatnění, svůj smysl. Je li jako básnická obrazová konstrukce použit vulgarismus (jakožto emotivně koncentrovaný výrazový prostředek), musí mít v daném kontextu i mikrokontextu své opodstatnění a smysl.

Pokusím se přistoupit k básni, jako by zde žádné komentáře ani diskuse nebyly:

Tedy: V básni je několik rozporuplných momentů. Začnu-li formou. Nejprve zarazí opakování slova "lásky" - na konci prvního a druhého verše. Poosléze však zjistíme, že jde o kompoziční prvek, opakující se ve všech strofách (v prostřední v inverzi). Následkem čehož získává výpověď na naléhavosti. Na druhou stranu rým kurva-průrva mě opravdu do celkového ducha básně vůbec nesedí. Ostatně první strofu právě použití velmi "laciných" gramatických rýmu trochu degraduje. Nejlepší (a také nejexpresivnější) je druhá strofa. Sice tam jakoby "přebývá" jeden verš(skoro bych řekl, že ten poslední) ale přesto má nejkoncentrovanější atmosféru. V poslední strofě bych se zamyslel nad pátým veršem. Opravdu se to do básně jako celku tento verš hodí? Nejsem si jist, mě mírně "vyhazuje". V celku jako takovém se ještě vyskytuje několik "prázdných slov" (a, nikoho), myslím, že by bylo dobré směřovat báseň k větší koncentrovanosti, když už má jít o něco tak expresivního, že je nutné sáhnout k použitým výrazovým prostředkům. Také mě zaráží a příliš se mi nezamlouvá použití obrazu "slz" v první i druhé strofě. Má li jít o významotvorný prvek, proč tento obraz chybí ve strofě třetí? Je to tedy záměr, nebo to tam "holt tak je". Takhle to mě, jakožto čtenáře směřuje spíše k té druhé variantě.

Celkově: Na první pohled jde o báseň bez jakékoli kompozice. Hned na ten druhý je zde všek jakýsi řád a kompozici nacházím, což je velmi dobře a udržuje a poutá k sobě jednotlivé obrazy smyslovou linií. Na druhé straně je tu i několik "nevyrovnaností" v detailech a hlavně nevyrovnaná jedna věc: Zatímco je zde použito několi velmi emočně koncentrovaných výrazů, celku k podobné koncentrovanosti něco chybí. Tento rozpor je pravděpodobně zdrojem mnohých námitek, směřujících bohužel, pouze k oněm výrazům.

Celkově: Rozporuplné- Průměrné až mírně nadprůměrné


[ Odpovědět ]

Re: My Gucci perfume
Od: animula - Sunday, 12.06. 2005 - 01:05:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
skvělý, díky, dokonalá ukázka konstruktivní kritiky! Je to podnětné, vážím si toho a upřímně děkuji.

K těm slzám - měly být ve všech slokách jako "motto," ale v té třetí - tam mě tak strašně rušily, že jsem ji přepsala a je bez nich, a je zajímavé, že jste si toho všiml!

Kurva-průrva - dávám ruce vzhůru :-), ale přiznávám, že to bylo první slovo, co mě napadlo jako rým... a do atmosféry se mi hodilo.... takže ještě jednou díky za názor - prostě vynikající redaktor se pozná podle schopnosti hodnotit celkový dojem a všechny chyby i pozitiva, což holt mnozí nedovedou... (šplh! :-)

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
77 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund