přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
CNNMargare, JeremiahBo, CherylHean, BernardoHi + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Fenomén fotografování doma i ve světě
Flox - Saturday, 05.11. 2016 - 10:20:24
Téma: Teoretická díla - Fotografie

Fotografování se stalo celonárodním až celosvětovým koníčkem, ale často dochází ke kritice na adresu fotografů, kteří prý zahlcují virtuální prostor tzv. nepovedenými amatérskými snímky. Jsem toho názoru, že se nesmí shazovat...

 

Fotografování se stalo celonárodním až celosvětovým koníčkem, ale často dochází ke kritice na adresu fotografů, kteří prý zahlcují virtuální prostor tzv. nepovedenými amatérskými snímky. Jsem toho názoru, že se nesmí shazovat „obyčejná“ tvorba ze života, neboť tenhle krásný svět v sobě skrývá bohaté možnosti v duchu tvůrčí fantazie.

Bohužel ve virtuálním světě panují nepřátelské tendence zejména vůči již zmíněným „obyčejným“ snímkům ze života. Dobré úmysly tak bývají mnohdy pošlapávány a totálně ostrakizovány, dále pak snižovány a trestány špatným hodnocením! Jsou totiž považovány za „novodobý“ spam!

Také pokroková tvorba si často vytrpí své! Průkopníci to vlastně mají těžké, neboť se stává, že vyfotí nádherný snímek, anebo jej rovnou upraví v počítačovém programu, aby působil třeba supermoderně. Ten se bohužel dostává do dravých a nenávistných spárů tzv. dogmatiků, kteří prostě neuznávají alternativy v oblasti fotografického umění doma i ve světě!

Fotografické umění prospívá společnosti, ale musí býti v dobrých rukou, musí fungovat v tolerantní sféře. To se však často neděje, neboť bývají „elitní“ fotografové úplně rozhádání! Chovají se jako žáby na prameni, nepustí skoro nikoho do svých řad, jen útočí, šikanují a napadají „okolní svět!“

Věřím, že fotografické umění může pomoci lidem v prohlubování jejich tvůrčí fantazie, neboť učí estetice a schopnosti mít vlastní názor. Nechť nadále podporuje kreativitu, co se týče „putování“ různými žánry, ať už původními, anebo těmi novějšími.

Jistě sjednotí lidské generace, ale to musí existovat již zmíněná podpora kreativity a vzájemná tolerance v duchu tvůrčí fantazie a přátelství k darům malebné přírody.

Poznámka: Zakázat se musejí fotografie, které jsou nástrojem trestné činnosti doma i ve světě. Právě ty nemají ve slušné společnosti co pohledávat.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Fotografie:
Doc. Mgr. Alexander Baran, PhD.: ZÁKLADY A VÝUKA TEORIE FOTOGRAFIE

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Fenomén fotografování doma i ve světě" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund