přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
HolleyWhel, Winfred00D, ClaritaRei, BroderickA, AngelMcCan, FredrickTa, CharlaBeru, JeremiahBo, LukeKyte07, LatoshaW97, AZXBernard, TatianaGra, OmaIyn9637 + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Využití ekologických zkušeností doma i ve světě
Flox - Monday, 19.08. 2019 - 11:51:48
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Ekologické vztahy například v zemědělství a lesnictví je třeba mapovat, aby se zabránilo smrtícím omylům chemických...

 

Ekologické vztahy například v zemědělství a lesnictví je třeba mapovat, aby se zabránilo smrtícím omylům chemických postupů při ochraně rostlin.

Jsou užiteční ptáci, např. čápi a dravci, přelétající přes naše území. Pokud chceme zasáhnout proti přemnoženým hrabošům chemicky, měli bychom nejprve zvážit, jestli v dané lokalitě existuje zavedená ekologická zkušenost - viz čápi a dravci, kteří by se postarali o snížení počtu hrabošů bez aplikace pesticidů.Také hadi mohou situaci spoluřešit, též obratné šelmy našich poměrů.

K ekologickým vztahům se počítají i paraziti, ti mohou zkrátit život zmíněným hrabošům, vždyť existují koloběhy a potravní závislosti. I na hmyzí škůdce v přírodě fungují např. hmyzí a ptačí predátoři.

Využít chemickou ochranu proti hrabošům, anebo nevyužít? O tom by předem mohly rozhodnout ekologické zkušenosti ohledně domácího a migrujícího ptactva přes naše území, jež by se postaralo o výraznou redukci počtu hrabošů.

V našich polích i lesích je tedy nezbytné mít zavedené, spolehlivé a pozorované ekologické zkušenosti. Je pravdou, že změnou klimatu se mohou časem měnit - může k nám přilétat např. více druhů užitečného ptactva, anebo se v "nepopulárním" případě připlazit jedovatá zmije růžkatá z rakouských končin.

I hadi mají u nás místo, mám na mysli druhy střední Evropy. Může se nám to líbit, anebo nelíbit, prostě to jsou ekologické vztahy. Je tedy třeba respektu a opatrnosti, a tak to je o ekologických zkušenostech a mapování přírody, vždyť tvorové střední Evropy a migrující tvorové přes naše území se často postarají o přijatelnou ekologickou rovnováhu. Musíme mapovat jejich pobyty a sezóny na našem území, stejně tak i ve světě.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Využití ekologických zkušeností doma i ve světě" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund