přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
ValorieFai, Agueda8749, ChetBreton, CeliaNyhol, Danelle971, Julissa01S, Louise30K2, CNNMargare, CherylHean, AZXBernard, CristineCh, AlbertinaE, Winfred00D, JeremiahBo, Adelaida46vice... + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Záchrana ekosystémů planety Země musí platit pro všechny státy světa bez rozdílů
Flox - Sunday, 25.08. 2019 - 08:07:49
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

V současné době ubývá lesů a pralesů ve světě hamižnou lidskou činností a následně klimatickými změnami. Přitom by bylo řešením sázet a starat se o bilióny a bilióny stromů.

 

V současné době ubývá lesů a pralesů ve světě hamižnou lidskou činností a následně klimatickými změnami. Přitom by bylo řešením sázet a starat se o bilióny a bilióny stromů.

Klimatické změny musí řešit celý svět, mám na mysli vyspělé a rozvojové země bez rozdílů. Ve světě nesmí vládnout hegemonie peněz tzv. vyvolených finančních sektářů.

Příroda nám uvedené špatné přerozdělování kapitálu vrací plnými údery, které kosí i obyčejné chudší sociální skupiny. Jistě by bylo řešením kvalitní vzdělání a zodpovědnější politika světových velmocí.

Někde se již zavádějí ekologická řešení, v jiných částech světa mnohdy zájem o ně pokulhává. Též je hrozné, že se vozí odpad ze západních zemí do zemí rozvojových. Tím trpí příroda a místní obyvatelstvo. Bohužel zde vládnou zaprodané a odporné režimy, jimž voní krvavé peníze.

Již z vesmíru pozorujeme rozsáhlé požáry ve světě, dokonce hrozí, že sucha budou přímo vražedná a nesnesitelná. Pak se musí reformovat politika práce a zaměstnanosti ve prospěch zaměstnanců, musí se zlepšovat pracovní prostředí a mikroklima.

Nejen Česká republika, ale celý svět bez rozdílů se musí zapojit alespoň do hromadné výsadby stromů, obnovování mokřadů, vyspělých technologií přátelských k životnímu prostředí a recyklace odpadů.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Záchrana ekosystémů planety Země musí platit pro všechny státy světa bez rozdílů" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund